10. 7.
, 19:00–22:00

Uprostřed & Leitnerka: Čeština 2.0

Místo konání: Klub Leitnerova

Už jste slyšeli o Češtině 2.0? Nebo vám alespoň něco říká spojení hacknutá čeština? Na Leitnerce jsme pro vás připravili další akci na pomezí jazyka a literatury. Martin Kavka, autor webových stránek a v neposlední řadě i slovníku, přijede představit svůj projekt, dost možná nejpopulárnější současný slovník tvořený snad nejširší uživatelskou základnou.Čeká vás autorské čtení (dost možná jediné autorské čtení ze slovníku!), symbolický (brněnský) křest papírové verze a možná se dostane i na nějaké powerpoint karaoke o současné Češtině 2.0.

Online slovník Čeština 2.0 (www.cestina20.cz) vzniká už více než 11 let zásluhou všech uživatelů češtiny. Každý den v něm přibývají desítky nových výrazů, které obohacují mateřštinu a rozšiřují slovní zásobu nás všech. Zakladatel slovníku a autor knihy Hacknutá čeština Martin Kavka se vás pokusí přesvědčit, že současná čeština rozhodně není v úpadku, ale naopak vzkvétá. Že ji není nutné oprašovat jako porcelánovou panenku a bát se, že nepřežije, ale místo toho ji i nadále zvesela hackovat.

 

 

Festival pro vás připravuje Kávéeska, příspěvková organizace Městská část Brno-střed a TIC Brno, příspěvková organizace.

Na akcích festivalu UPROSTŘED jsou pořizovány audiovizuální záznamy a fotografie. Návštěvníci svou účastí dávají souhlas s jejich publikováním. Více o souhlasu naleznete na: zásady osobních údajů.