17. 7.
, 17:00–22:00

UPROSTŘED: Angatar

Místo konání: Náměstí Svobody

Angatar je tvůj kamarád z Grónska!

Deset písní o malém inuitském lovci. Všechno, co potřebuje, má vždycky při sobě. Učí se přesně mířit a pádluje za svým srdcem ostrému větru navzdory.

Zpívaná dobrodružná pohádka na motivy knížky cestovatele Miloslava Stingla vhodná pro děti od tří let s minimalistickou scénografií a interaktivním přesahem.

Zpívají Eva Kratochvílová, Vanda Marečková, Filipína Cimrová. Hudba a text Eva Kratochvílová, Vanda Marečková, Marcela Zachovalová.

Ukázky písní:

Pěstujeme příběhy je značka, pod kterou vydáváme CDčka, hrajeme koncerty a autorské storysingingové divadlo, pořádáme tvůrčí dílny pro veřejnost. Založila ji Eva Kratochvílová. Spolu sní Pěstují příběhy Vanda Marečková, Filipína Cimrová, Marcela Zachovalová, Mirka Vyplašilová, Lenka Filipová, Hana Sklenářová, Barbora Jagošová, Karel Heřman a další.

Všechny tři inscenace trvají cca 50 minut v závislosti na interakci a jsou určeny pro děti od tří let, avšak nejen pro ně. Ozvučení není třeba. Betonovou sukni hrajeme v malé aréně, máme vlastní polštářky pro malé diváky.

 

Festival pro vás připravuje Kávéeska, příspěvková organizace, Městská část Brno-střed a TIC Brno, příspěvková organizace. Festival se koná pod záštitou primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové.

Na akcích festivalu UPROSTŘED jsou pořizovány audiovizuální záznamy a fotografie. Návštěvníci svou účastí dávají souhlas s jejich publikováním. Více o souhlasu naleznete na: zásady osobních údajů.

Vstup na akci je ZDARMA, v případě velmi špatného počasí se však akce neuskuteční. Věřme, že jiné důvody nám už ve společném setkání bránit nebudou.