5. 8.
, 20:00–21:00

UPROSTŘED: Beseda s Ondřejem Kundrou

Místo konání: Park Moravské náměstí
Beseda je doprovodný program navazuje na divadelní představení Putin Lyžuje, které proběhne od 19:00. Kapacita divadelního představení je omezená – rezervace na emailu lexova@ticbrno.cz . Na besedu samotnou není třeba registrace a nemá kapacitní omezení.
Beseda s investigativním novinářem Ondřejem Kundrou, redaktorem časopisu Respekt a autorem knih: Putinovi agenti. Jak ruští špioni kradou naše tajemství, Můj syn terorista či Novičok nebo kulka. Kniha Putinovi agenti byla nominována na cenu Magnesia Litera.
Ve svých textech popisuje především dobrodružný svět české politiky se zaměřením na korupci a veřejné zakázky. V roce 2011 získal za politické analýzy a investigativní texty Novinářskou křepelku. A zároveň Novinářskou cenu v kategorii investigativní žurnalistika za text rozkrývající sepětí justice s politikou s cílem nevyšetřovat klíčové korupční případy. Spolu s Jaroslavem Kmentou získal na začátku roku 2019 Cenu Ferdinanda Peroutky. https://www.respekt.cz/autori/ondrej-kundra
Divadlo a beseda je součástí festivalu Uprostřed, který pořádá TIC BRNO a Kávéeska.
Představení probíhá v rámci projektu Provokující divadlo, více na: https://www.divadlolisen.cz/Provokujicidivadlo/
Podpořeno fondy EHP 2014-2021

Festival pro vás připravuje Kávéeska, příspěvková organizace Městská část Brno-střed a TIC Brno, příspěvková organizace.

Na akcích festivalu UPROSTŘED jsou pořizovány audiovizuální záznamy a fotografie. Návštěvníci svou účastí dávají souhlas s jejich publikováním. Více o souhlasu naleznete na: zásady osobních údajů.

Vstup na akci je zdarma, v případě velmi špatného počasí se však akce neuskuteční. Věřme, že jiné důvody nám už ve společném setkání bránit nebudou.