30. 6.
, 19:00–22:00

UPROSTŘED: Dálach

Místo konání: Nádvoří Staré radnice

 

Dálach je již od svého vzniku kapelou, která přináší tuzemským posluchačům svěží a neprovařenou irskou tradiční hudbu. V jejich repertoáru si každý přijde na své – zaposlouchat se do podmanivých melodií irských písní, nechat své nohy rozhýbat svižnými a energickými instrumentálními sety jigů či reelů, to vše je najednou snadnější než kdykoliv předtím.


Dálach nekopíruje repertoár ani styl slavných irských kapel. Vytváří si vlastní instrumentální sety, a především v písních nechává naplno projevit kreativitu jednotlivých členů kapely při tvorbě vlastních aranží. Inspiraci často hledá také v archivních nahrávkách. V jejím repertoáru se tak mohou nalézat i téměř neznámé klenoty tradiční irské hudby.


Co vlastně znamená výraz “dálach”? Jedná se o starý knižní výraz, který má více významů. Může označovat den, kdy se koná shromáždění, nebo znamená také “oblibu v setkávání”. Je i součástí rčení “Domhnach is dálach”, což neznamená nic jiného než “pracovat bez přestávky sedm dní v týdnu”, čili “od nevidím do nevidím”…

Koncert se koná na nádvoří Staré radnice a je pro všechny zdarma!

 

Festival pro vás připravuje Kávéeska, příspěvková organizace Městská část Brno-střed a TIC Brno, příspěvková organizace.

Na akcích festivalu UPROSTŘED jsou pořizovány audiovizuální záznamy a fotografie. Návštěvníci svou účastí dávají souhlas s jejich publikováním. Více o souhlasu naleznete na: zásady osobních údajů.

Vstup na akci je zdarma, v případě velmi špatného počasí se však akce neuskuteční. Věřme, že jiné důvody nám už ve společném setkání bránit nebudou.