23. 7.
, 19:00–20:00

Uprostřed & Divadlo Facka: Harlekýnova dobrodružství

Místo konání: Nádvoří Staré radnice

Komedie dell’arte brněnského souboru.

Kolombína zdeptala Harlekýna úklidem společné domácnosti tak, že vysílením usnul.

Ve snu se ocitá na začátku jejich vztahu, kdy se jí teprve dvoří. Jejich vzájemné lásce brání Kolombínina matka, které chudý Harlekýn není dost dobrý. Harlekýn se tedy rozhodne dát pořádně do gala a vydá se k holiči. Opilý holič Harlekýna tak zřídí, že ani druhý pokus o námluvy není úspěšný. Dalším nápadem je kulinářské umění, ale ani jako virtuózní kuchař se matce nezalíbí, za Kolombínou totiž dochází starý, ale bohatý Dottore. Když to Harlekýn zjistí, utíká ke krejčímu, kde si nechá ušít Dottoreho kostým. V něm se pak bez problémů vetře do rodiny Kolombíny. Matka nechává děti o samotě a vyráží na nákupy. Kolombína nejprve odmítá Dottoreho, ale když poznává svého milého, padnou si do náruče. Na dveře však tluče pravý Dottore. Harlekýn se převlékne za Kolombínu a hraje s dědkem milostné divadlo, při kterém ho okrade. Nakonec dá Harlekýn Dottoremu pořádnou nakládačku a Kolombíně navrhne společný útěk. Cestu jim však zastoupí matka. Harlekýn si její přízeň koupí Dottoreho měšci.

Harlekýna probouzí ze sladkého snění milovaná Kolombína, jak se ale dnes podobá své matce?

 

Festival pro vás připravuje Kávéeska, příspěvková organizace Městská část Brno-střed a TIC Brno, příspěvková organizace.

Na akcích festivalu UPROSTŘED jsou pořizovány audiovizuální záznamy a fotografie. Návštěvníci svou účastí dávají souhlas s jejich publikováním. Více o souhlasu naleznete na: zásady osobních údajů.