20. 7.
, 16:30–20:00

UPROSTŘED & EFEMÉR & HANA KUBEŠOVÁ: Hodina vlka

Místo konání: Gorkého 1

Hodina vlka

V čase mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní se dějí věci přirozeně nečekané. Ve stavu bdělosti se dostavují přívaly inspirace a tvořivé energie. Plodná samota na rozhraní dne a noci. Do podobné nálady se dostávaly kdysi ženy, které po celodenní práci usedaly k výšivce, do níž šifrovaly své tužby a přání. Oddělovaly se od okolního světa, nořily se do svého nitra a do tajemné krajiny symbolů.

S Hanou Kubešovou se pokusíme navodit několik vlčích hodin rozjímání nad dávnými znaky ve výšivce a navrhneme společně své vlastní. Skrze soustředěného vpichování jehly do látky v naprostém tichu se pokusíme zklidnit svou mysl.

První dvě hodiny strávíme v ateliéru, kde bude možné si přešít starší oblečení, na nějž se pak bude navrhovat vlastní výšivka. Další hodinu odcházíme do ticha prožít hodinu vlka. Poté můžeme vše probrat někde venku na letní zahrádce.

Co s sebou: látku nebo oděv, na který se bude vyšívat, případně víc materiálu na přešití, pokud vlastníte vyšívací bubínek – vezměte ho též.

Festival pro vás připravuje Kávéeska, příspěvková organizace Městská část Brno-střed a TIC Brno, příspěvková organizace.

Na akcích festivalu UPROSTŘED jsou pořizovány audiovizuální záznamy a fotografie. Návštěvníci svou účastí dávají souhlas s jejich publikováním. Více o souhlasu naleznete na: zásady osobních údajů.

Vstup na akci je zdarma, v případě velmi špatného počasí se však akce neuskuteční. Věřme, že jiné důvody nám už ve společném setkání bránit nebudou.